Posiadamy aktualną Koncesję wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie technicznej i fizycznej ochrony osób i mienia, która w Polsce jest działalnością regulowaną i wymaga uzyskania koncesji określającej zakres i formę jej prowadzenia przez Ustawę z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia. Departament Zezwoleń i Koncesji MSWiA zajmuje się udzielaniem, odmową udzielania, odmową zmiany, ograniczeniem i cofaniem koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, a także wytwarzania i obrotu bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
Posiadamy Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NCAGE (NATO Commercial and Government Entity) 99PAH. Identyfikuje naszą firmę w Systemie Kodyfikacyjnym NATO – NCS (NATO Codification System) oraz w bazie NMCRL (NATO Master Catalogue of References for Logistics) i umożliwia dostarczanie rozwiązań na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz wojsk państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Kod NCAGE nadawany jest przez Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji w ramach Systemu Kodyfikacyjnego NATO. Przyznaje się go podmiotom gospodarki narodowej (PGN), których działalność gospodarcza związana jest z asortymentem wyrobów obronnych objętych Klasyfikacją Wyrobów Obronnych (KWO) lub świadczeniem usług na rzecz obronności.
Kadra zarządzająca posiada certyfikaty ISO 8000 Master Data Quality Manager, które potwierdzają stosowanie najwyższych, globalnych standardów jakości danych i danych podstawowych w przedsiębiorstwie. Na całym świecie agencje rządowe w największych gospodarkach zaangażowanych w nadzór i regulacje rynków finansowych i towarowych, telekomunikacji, mediów, zaawansowanych technologii i wojska przyjęły szeroki zakres strategii danych podstawowych ISO 8000. Norma jest opracowywana przez komitet techniczny ISO TC 184, systemy automatyki i integracji, podkomitet SC 4, dane przemysłowe. Podobnie jak inne normy ISO i IEC, ISO 8000 jest chronione prawem autorskim i nie jest swobodnie dostępne.
Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Ochrony, która jest organizacją samorządu gospodarczego działającą na podstawie ustawy o izbach gospodarczych oraz zgodnie z własnym Statutem usankcjonowanym przez Sąd Rejestrowy. Polska Izba Ochrony reprezentuje interesy gospodarcze zrzeszonych w niej podmiotów w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej i usługowej, w szczególności wobec organów państwowych.
Kadra zarządzająca jest członkiem Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych skupiającego się na bezpieczeństwie danych w każdej organizacji w myśl Ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. 2010 Nr 182 poz. 1228) które jest samorządnym zrzeszeniem pracowników pionów ochrony informacji niejawnych, a jednocześnie członkiem federacji organizacji proobronnych w Polsce.
Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Pracodawców Ochrona, samorządnej i niezależnej organizacji skupiającej wiodących pracodawców branży bezpieczeństwa w Polsce. Podstawowym celem związku jest ochrona praw pracodawców i reprezentacja ich interesów wobec instytucji i administracji państwowej, związków zawodowych, mediów oraz samorządu terytorialnego. Związek aktywnie uczestniczy w tworzeniu uregulowań prawnych, kreowaniu najwyższych standardów rynkowych oraz rozwiązywaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa prywatnego i publicznego. Szczególną uwagę zwraca na fakt, że ochrona osób i mienia jest nie tylko istotnym elementem życia gospodarczego, ale także ważnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa.
Posiadamy dobrowolną i dodatkową polisę z tytułu prowadzonej działalności do kwoty 2.000.000 PLN, której gwarantem jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Szczegółowy zakres ubezpieczenia, termin powstania obowiązku ubezpieczenia oraz minimalną sumę gwarancyjną określa rozporządzenie Ministra Finansów.